Prosesler

Parlak Nikel Elektroliti PNP-SR1

Özelliği:

Dolaplarda iyi bir girişkenliğe sahip, beyaz, sertlik yapmayan, çizgi örtücülüğü iyi ve homojen kaplama yapan bir prosestir.Demir, Zamak, Bakır ve alaşımlarının kaplanmasında çok iyi sonuç alabileceğiniz bir üründür.


Parlak Nikel Elektroliti PNP-AR

Özelliği:

Askılarda iyi bir girişkenliğe sahip oldukça parlak kaplama kabiliyeti olan, çizgi örtücülüğü kuvvetli, homojen kaplama yapan prosestir. Zamak ve özellikle pirinç üzeri yapılan kaplamalarda kullanabilirsini. Metalik kirliliğe ve sertliğe karşı toleransı fazladır.


Parlak Nikel Elektroliti PNP-AZ50

Özelliği:

Dolaplarda iyi bir girişkenliğe sahip beyaz, sertlik yapmayan, çizgi örtücülüğü kuvvetli ve homojen kaplama yapan prosestir. Demir, Zamak, Bakır alaşımlarının kaplanmasında iyi sonuç alabileceğiniz bir üründür.


Çelik Nikel Elektroliti ( ÇN )

Özelliği:

Bu prosesin amacı; baz malzeme olarak kullanılan Çelik, Nikel, ve Nikel alaşımları üzerine yapılacak nikel kaplamanın adezyonunu sağlamaktır.


Saten Nikel Elektroliti ( SNP ) EA

Özelliği:

Dekoratif amaçta kullanılan, ince kum görüntüsü veren saten nikel banyosudur. Demir, Bakır ve Bakır alaşımlarının üzerine kaplanabilir. Saten Nikel SNP-EA üzerine Krom, Gümüş, Altın kaplanarak ; mat Krom, mat Gümüş, mat Altın görüntüsü elde edilebilir.


Saten Nikel Elektroliti ( SNP ) EC

Özelliği:

 

Dekoratif amaçta kullanılan, ince kum görüntüsü veren saten nikel banyosudur. Demir, Bakır ve Bakır alaşımlarının üzerine kaplanabilir. Saten Nikel SNP-EC üzerine Krom, Gümüş, Altın kaplanarak ; mat Krom, mat Gümüş, mat Altın görüntüsü elde edilebilir.


Yarı Parlak Nikel Elektroliti YPN-100

Özelliği:

Yarı Parlak Nikel Elektroliti YPN-100, ikili parlak nikel kaplama sisteminin ilk kademesini oluşturan yarı parlak nikel kaplamalarda kullanılan Watt tipi elektrolittir. Organik katkıları kükürt içermez. Böylelikle iki nikel tabaka arasındaki potansiyel farkına bağlı olarak, kaplamanın korozyon dayanımı yükseltilmiş olur. Yarı Parlak Nikel Alektroliti YPN-100 elektroliti ile yarı parlak nikel kaplanmış parçaların ikinci kademe olarak parlak nikel elektrolitleri ile kaplanmaları durmunda, arada yıkama yapmaya gerek kalmaz.